fbpx

O nás

Jak se zrodil koncept Los Capolitos?
Proč mexická kuchyně? Kdo za tím stojí?

Jak jsme se sakra octli v Mexiku?

Jak už to tak bývá, většina dobrých nápadů nevzniká doma na gauči, ale daleko na cestách mimo komfortní zónu. Podobně začal v roce 2014 i příběh restaurací Los Capolitos.

Los Capolitos je od začátku rodinný podnik, který založili dva bráchové – Honza a Michal Kapolkovi.  Za prvotní inspirací stála i sestra Simča, která se odstěhovala do USA a my cestovali několikrát spolu i nezávisle na sobě po USA a zamilovali si mexickou kuchyni. Velmi se totiž odlišovala od ostatních fastfoodů, byl v ní kladen důraz na čerstvost a kvalitní ingredience. Došlo nám, že je to skvělé plnohodnotné a kvalitní jídlo, které se dá připravit rychle. Zaroveň jsme se mexických chutí nemohli přejíst.

Hodně nám pomohl i náš švagr Scooter, vynikajicí kuchař a majitel úspěšné restaurace v Coloradu, který nás seznámil s mexickými kuchaři a naučil již v pubertálním věku Honzu kvalitní základy práce v restauraci. Ukázal mu také, jak být dříč a umět vést lidi.

Následovala cesta do Mexika a vznik opravdové závislosti na mexickém jídle.

Bylo na čase s tím něco udělat.

Honza původně studoval stavařinu, ale jeho cesta na architektuře skončila ve třeťáku, kdy už mu to nedávalo smysl a zároveň ho pohřbila zkouška ze statiky. Ve stejné době starší Michal navrhl, že by mohli otevřít první pobočku ve Frýdku-Místku, v právě budovaném OC Frýda.

Jak řekli, tak udělali a dva roky křesali celý koncept k dokonalosti.

Později otevřeli s kolegyní Pavlou druhou pobočku v Ostravě, což vše posunulo na další level a my tušili, že jsme na správné cestě.

Všimli jsme si, že nejsme sami, kdo si čím dál častěji uvědomuje, že je třeba přemýšlet nad tím co jíme a shodli jsme se, že právě mexická kuchyně je ideální na uspokojení těchto potřeb.

Nečekáme, že k nám budou chodit lidé, kteří preferují smažené věci či jiné kalorické bomby. Cílíme na lidi, kteří vědí co je pro ně dobré a dávají si na stravě záležet.

Přijďte vyzkoušet a my vás rádi přesvědčíme, že rychlé jídlo může být kvalitní, výživné a zdravé.

PARTNEŘI

MexicanFood.czGringosChilli.comColliery CrossFit